Top 3 gotowych mas do hydroizolacji

Gotowe masy do hydroizolacji wykorzystuję się najczęściej w celu przy zabezpieczaniu fundamentów. Niektóre z nich mogą być również wykorzystane do konserwacji i renowacji pokryć dachowych. Na rynku występująca różne produkty różniące się zarówno technologią wykonania jak i właściwościami. W siedzący w temacie majsterkowicz chcący dokonać samodzielnych prac może czuć się nieco zagubiony. Poniżej przedstawię top 3 najbardziej popularnych i uniwersalnych rozwiązań.

Masy asfaltowo-kauczukowe wodoprzepuszczalne tworzące po nałożeniu elastyczną i odporną powłokę. Ich niewątpliwą zaletą jest bezwonność, łatwość nakładania pędzlem oraz możliwość nakładania na styropian. Nadają się do wykonania hydroizolacja jak konserwacji pokryć dachowych zarówno wykonanych z papy jak i innych materiałów. Sprawdzonym przedstawicielem tego rozwiązania jest Dysperbit DN.

Masy asfaltowo-żywiczne służą wykonaniu izolacji przeciwwilgociowych i konserwacji powierzchni wykonanych z papy. W przeciwieństwie do poprzednika nie nadają się do użycia w połączeniu ze styropianem i mają nieprzyjemny, utrudniający prace zapach.

Jednoskładnikowe masy bitumiczne stosowane głównie do naprawy uszkodzeń papy podobnie jak masy asfaltowo-żywiczne ze względu na obecność rozpuszczalnika niszą styropian i mają nie przyjemny zapach.

Budujmy.eu – https://budujmy.eu/pl/products/izolex-dysperbit-dn-hydroizolacja-20-kg-385.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *