Fugowanie mapei od a do z

Fugowanie mapei jest bardzo prostym zadaniem, z którym poradzą sobie nawet osoby początkujące. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja właśnie dla tych osób, które chcą dowiedzieć się, jak powinno przebiegać prawidłowe fugowanie.

Rozrabianie fugi

Masę fugową należy rozrabiać ręcznie w pojemniku z zimną woda, dzięki czemu można uzyskać jednolitą i bardzo gładką konsystencję bez nieprzyjemnych grudek. W żadnym wypadku nie można korzystać z gorącej wody. W celu dobrania optymalnej proporcji, należy przestrzegać instrukcji producenta, która umieszczona jest najczęściej na opakowaniu. Zbyt sucha albo zbyt rzadka fuga niestety nie będzie w stanie dokładnie wypełnić szczelin pomiędzy płytkami, dlatego też warto poświęcić nieco czasu, aby przygotować odpowiednią fugę. Dobrze przygotowana masa wypełni nawet najmniejszą szczelinę i co najważniejsze nie będzie wyciekać.

Rozprowadzanie fugi

 

Fugowanie mapei (https://budujmy.eu/pl/products/mapei-gabka-do-fugowania-3019.html) polega oczywiście nie tylko na jej przygotowaniu, ale również na rozprowadzaniu. W tym konkretnym zadaniu pomocna może okazać się specjalna gumowa packa, która jest bardzo bezpieczna dla płytek. Fugę należy rozprowadzać szerokimi ruchami pod wieloma różnymi kątami, dzięki czemu masa wypełni wszystkie szczeliny pomiędzy płytkami. Źle nałożona fuga może mieć niewielkie ubytki po wyschnięciu, dlatego też ponownie trzeba będzie ją przygotować i od nowa wykonać pracę. Podczas fugowania mapei należy zadbać o to, aby nie brudzić za bardzo płytek, dzięki czemu można zaoszczędzić sporo cennego czasu na ich czyszczeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.