Czym charakteryzuje się knauf aquapanel indoor?

Niezawodne płyty knauf aquapanel indoor w dzisiejszych czasach stanowią doskonałą okładzinę dla bardzo lekkich konstrukcji szkieletowych w wilgotnych i mokrych pomieszczeniach. Płyty są w chwili obecnej zdecydowanie najlepszą alternatywą dla systemów suchej zabudowy na bazie popularnej płyty gipsowo kartonowej.

Gdzie sprawdzi się knauf aquapanel indoor?

Płyty knauf aquapanel indoor doskonale sprawdzą się w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności. Płyty bez żadnego większego problemu można wykorzystać do wykonania solidnych sufitów podwieszanych, ścianek szkieletowych albo profesjonalnych obudów. Warto wspomnieć o tym, że konstrukcja nośna może być nie tylko drewniana ale również metalowa, tak samo jak w przypadku montażu popularnych płyt gipsowych. Płyty knauf aquapanel znalazły szerokie zastosowanie nie tylko w łazienkach i kuchniach, ale również w saunach, basenach i garażach. Materiał ten śmiało można wykorzystać również do budowy kominków.

Idealne płyty do wilgotnych pomieszczeń

 

Płyty aquapanel indoor zaprojektowane zostały głównie do użytku w wilgotnych pomieszczeniach, które okłada się płytkami ceramicznymi. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że płyty knauf aquapanel indoor mogą być obciążone maksymalnym ciężarem na poziomie 50 kg/m2. Jeżeli chodzi o konkurencyjne płyty gips karton, to te z kolei mogą być obciążone jedynie ciężarem 15 kg/m2. Osoby, które potrzebują solidnej okładziny z glazury powinny więc postawić na aquapanel knauf.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.