3 preparaty zabezpieczające drewno podczas budowy tarasu

Pamiętać należy, że ułożone deski tarasowe są narażone na czynniki atmosferyczne oraz wilgotność. Odpowiednie zabezpieczenie elementów drewnianych wydłuża ich czas eksploatacji. W tym wypadku należy prace takie przeprowadzać dla całej konstrukcji.

Zabezpieczenie legarów tarasowych

 

Elementy te służą do mocowania desek tarasowych i często narażone są na wilgoć i grzyby. Środki zabezpieczające chronią drewno przed szkodnikami, co sprawia, że konstrukcja będzie mogła być długo użytkowana. Legary można malować za pomocą natrysku lub zanurzania całych elementów w zbiorniku ze środkiem konserwującym. Preparaty takie są barwione, aby łatwo można było zobaczyć stopień nasączenia drewna substancją.

Naturalne środki do konserwacji desek tarasowych

 

Oleje do tarasów takie jak te z oferty luxdecor to ekologiczne środki zabezpieczające powierzchnię drewna bez zmiany jego koloru. Wnikają one w drewno, zwiększając jego trwałość oraz odporność na wodę i zabrudzenia. W ten sposób można szybko zabezpieczyć taras przy pomocy naturalnych preparatów. Powierzchnie malowane olejami do tarasów można łatwo naprawiać. Wszystkie aplikacje w miejsca wyszlifowane będą niewidoczne, ponieważ olej zachowuje stale tę samą barwę.

 

Lakiery zwiększające wytrzymałość tarasu

 

Jeżeli taras jest w miejscu zacienionym, to wymaga specjalnej ochrony przed wilgocią i porostem glonów. Stosowane muszą być trwałe zabezpieczenia izolujące drewno przed czynnikami atmosferycznymi. Dobrym rozwiązaniem jest lakier do tarasów. Taka warstwa ochronna będzie łatwa w utrzymaniu czystości oraz ograniczy ilość wchłanianej przez drewno wody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.