Parametry doboru kleju sopro

Budowanie nigdy nie należało do łatwych zadań. Szczególnie dla laika, który nigdy wcześniej nie miał do czynienia z tego typu inwestycjami. Taka osoba musi się na bieżąco uczyć wszystkiego, aby w trakcie realizowania kolejnych zadań nie popełnić ważnego błędu. Dotyczy to dosłownie wszystkiego, nawet tak zdawałoby się mało istotnego aspektu na tle innych rzeczy, jak dobór odpowiedniego kleju do płytek ceramicznych.

klej soproDlaczego to takie ważne

Klej sopro (https://budujmy.eu/pl/menu/zaprawy-klejowe-1063.html) będzie jedynym czynnikiem, który będzie utrzymywał daną płytkę w odpowiednim położeniu. Będzie miało to wpływ nie tylko na to, czy płytki estetycznie będą trzymały się na ścianie, ale również przekładać to się będzie bezpośrednio na bezpieczeństwo. W końcu nikt nie chce, aby płytka ścienna na niego spadła, lub aby podczas chodzenia po łazience, jedna z płytek podłogowych stała się luźna.

O czym trzeba pamiętać?

Kluczowe w wyborze odpowiedniego kleju jest to, aby posiadał on wszystkie niezbędne parametry do warunków, w jakich będzie pracował.
Chodzi tu o dobranie kleju po pierwsze do materiałów, które będzie miał za zadanie związać. Pod uwagę trzeba wziąć nie tylko sam materiał płytki, ale również powierzchni, do której będzie przyklejany.
Po drugie trzeba pamiętać o tym, czy będzie to klej wewnętrzny, czy też zewnętrzny. Dodatkowo istotne są takie parametry jak siła nacisku, która, gdy będzie dobrana nieprawidłowo, może spowodować pękanie płytek.
Wszystko to bez problemu da się odczytać na oznaczeniach na opakowaniach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *