Jakie są rodzaje kleju PCV?

Klejenie popsutych przedmiotów to niewątpliwie jedna z częstszych napraw przeprowadzanych w każdym domu. Jak wiadomo, rzeczy wykonane z nieodpornych materiałów mogą się rozpaść, a ich naprawa możliwa jest tylko dzięki spojeniu wszystkich części ze sobą.

Jaki klej wybrać?

Warto zaznaczyć, że klej do PCV może mieć różną formę. Oznacza to, że dostępne są na rynku substancje klejące płynne, które są najprawdopodobniej, najczęściej wybieranymi przez klientów sklepów stacjonarnych i internetowych. W składzie takich klejów znaleźć można duże ilości wody lub innego rozpuszczalnika takiego jak rozpuszczalnik. Z uwagi na fakt, że mają one płynną formę, szybko twardnieją, ponieważ wykorzystane ciecze błyskawicznie wyparowują. Taki klej do PCV, najlepiej używać jest na powierzchniach niegładkich.

Klejenie plastiku

Do klejenia tworzyw sztucznych użyte mogą być również kleje do PCV, które są jednoskładnikowe. Warto zaznaczyć, że substancje takie przystosowane są do nakładania ich bezpośrednio na powierzchnie, która ma być sklejona co za tym idzie, mają one bardzo krótki czas przydatności do pracy z nimi. Klej do plastiku może być również dwuskładnikowy, który jest niestety trudny w przygotowaniu, co dla niektórych może być przeszkodą nie do przejścia. Warto zaznaczyć, ze takie kleje mają wyśmienitą przyczepność oraz sprawdzają się idealnie do sklejania powierzchni, które ciężko sklejać.

Specjalistyczne rodzaje spoiw

W większości marketów z materiałami budowlanymi znaleźć można również kleje kontaktowe, z którymi praca jest naprawdę prosta i nie wymaga większej wprawy. Chętnie wykorzystywane są od do napraw niewielkich elementów, z tego też powodu dostępnych na rynku jest wiele rodzajów spoiw kontaktowych, które przeznaczone są do napraw mniej lub bardziej profesjonalnych i dokładnych. Przed zakupem warto zapoznać się ze szczegółami danego kleju, aby być pewnym, że skutecznie sklei daną powierzchnię. Więcej informacji przeczytaj tutaj: https://budujmy.eu/pl/menu/kleje-do-plastiku-pcv-997.html